Zima atakuje!

Babcia
Sztygar
Sztygar
Relacja:Mieszkaniec
Re: Zima atakuje!

Post autor: Babcia » poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Dziekuję za zgarnięcie śniegu. Byłam dziś w Dzierżoniowie przejazd bocznymi ulicami tragedia a jak się gdzieś zaparkowało to póżniej trzeba było szukac życzliwych do przepchnięcia przez breję

Alojzy
Bajtel
Bajtel

Post autor: Alojzy » niedziela 12 gru 2010, 17:15

Wróciłem przed chwilą z Wrocławia. Do Sosnowej jechało mi sie bardzo fajnie, a od Sosnowej koniec inny świat. Zasypane i nic nie odgarniete tragedia. Dlaczego do granicy z Kamieńcem od strony Kamieńca może być odsnieżone a dalej już nie. Wybraliśmy burmistrza. Super on przecież dzisiaj nie jeżdzi.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » niedziela 12 gru 2010, 17:35

Małe sprostowanie. To nie jest droga gminna, chyba że jechałeś przez wieś i nie burmistrz odpowiada za jej odśnieżanie tylko powiat /Rejon Dróg/ Do burmistrza możemy miec pretensje za drogi w mieście. Ale póki co nie jest najgorzej. Nawet ja zjadę ze swojej góry, gorzej będzie z wjazdem na mokrym śniegu. Jutro o świcie czeka mnie droga do Wałbrzycha i też mam obawy czy gdzieś nie zawieje bo jest kilka takich miejsc. No ale cóż zrobic jak ciągle pada. Należy uzbroic się w cierpliwośc. Byle do wiosny.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » niedziela 12 gru 2010, 20:20

Jutro Babciu do Wałbrzycha możesz mieć problemy. Do Ząbkowic w miarę, a potem do Dzierżoniowa mega szklanka - czarny asfalt i lód na nim. Z górki za Zabkowicami można było na butach zjechać (zatrzymałem się, bo jakaś baba do rowu wpadła terenówką).
Dzierżoniów - Świdnica także masakra.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » poniedziałek 13 gru 2010, 19:22

Dziękuję Tomku za ostrzeżenie ale i tak musiałam jechac. W Kluczowej przymusowy godzinny postój, bo chociaż były 2 pługo-piaskarki to i tak TIR-y zatarasowały drogę bo się ślizgały na podjazdach. Najbardziej dziwiło mnie to, że oni wszyscy mają CB i zamiast sobie przekazac informacje i ustawic sie tak, żeby pługi przejechały i dopiero jechac to próbują "na chama" a póżniej wszyscy stoją godzinami. Gdyby droga nie była zatarasowana przejazd udrożniono by w 15 minut. Ale podobał mi się kierowca Skody, który jechał za mną, pełna kultura, trzymał dystans więc nie było obawy, że najedzie mi na zderzak.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 13 gru 2010, 19:43

Babcia pisze:Najbardziej dziwiło mnie to, że oni wszyscy mają CB i zamiast sobie przekazac informacje i ustawic sie tak, żeby pługi przejechały i dopiero jechac to próbują "na chama" a póżniej wszyscy stoją godzinami.
W zimie CB się bardzo przydaje. Polecam...Ale także zrozumiesz kierowców TIRów. Połowa z nich to ...., druga połowa to normalnie myślący ludzie. Ale wystarczy jeden .... i droga zablokowana.
Wracam kiedyś z Kłodzka. Od bramy zakładu do zakrętów stoją TIRy - jeden za drugim. Jadę w ślepo licząc, że nic nie będzie jechać, bo się będę musiał cofać te pół kilometra...Przejechałem. W Złotym Stoku mówię nadjeżdzającym
"droga nieprzejezdna, osobówki przejadą jadąc w ślepo, ciężarówki stoją na każdym podjeździe, w Mąkolnie, Laskach. Stójcie tu na prostej w Złotym Stoku, zjedźcie pod bar".
"eee, nie kolego ja załadowany, przejadę!"

No i zablokował drogę całkowicie - usłyszałem 10 minut później pod domem, wyobraźcie sobie dwie ciężarówki obok siebie na wysokości zakładu w Mąkolnie.

Informacja może dać coś tylko tym co potrafią z niej skorzystać...

To jest jeszcze sukces, jeśli taki stanie i zrozumie, że koniec - trzeba czekać aż zasolą, ale część jest takich baranów, że podsypią coś sobie i chcą dalej jechać. Potem naczepa w rowie, a on w poprzek drogi.

Także polecam CB, bo przynajmniej wiadomo co przed Tobą.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » poniedziałek 13 gru 2010, 19:47

Aha, parę dni temu był inny przypadek, facet wpadł do rowu na drodze do Chwalisławia i zostawił auto. Przyszedł po nie na drugi dzień po południu. Dzieci z Chwalisławia miały dzień wolny od szkoły, bo autobus nie dał rady przejechać obok niego.

Awatar użytkownika
corrado850
Sztygar
Sztygar

Post autor: corrado850 » poniedziałek 13 gru 2010, 23:51

Ale nad czym tu płakać? Przecież śnieg i zima w Złotym Stoku jest co rok. Co zimę śniegu po jaja i mróz taki że język do zębów przyrasta, ale trzeba lubić to miejsce. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » środa 15 gru 2010, 10:45

Dawniej zimy nawet srogie nie paraliżowały tak życia bo byliśmy mniej mobilni. Praca w Zakładzie - można było dojśc pieszo, szkoła na miejscu na wsi, nie trzeba było dojeżdzac, a chleb mama w domu upiekła. Teraz mamy wyższe potrzeby. Ale zima jest ładna a ja już drugi dzień siedzę w ciepłym domku zamiast jechac do pracy /mogę sobie na to pozwolic/

WNO FOLLOWER
Gwarek
Gwarek
Relacja:Sympatyk

Post autor: WNO FOLLOWER » środa 15 gru 2010, 15:24

Miasteczko zamieszkiwała bowiem bardzo dziwna społeczność.
ROZDZIAŁ I 41 KUSZENIE ŚW. ANTONIEGO

bułka
Gwarek
Gwarek

Post autor: bułka » środa 15 gru 2010, 21:23

Babcia pisze:siedzę w ciepłym domku zamiast jechac do pracy /mogę sobie na to pozwolic/
Niestety większość ludzi w Złotym i nie tylko, nie może sobie na to pozwolić i musi dojechać do pracy tej której nie ma w Stoku.

Zgadzam się jednak z Toba babciu.
Ja urodziłam się i mieszkałam całe moje dzieciństwo w laskach i to nie w wiosce a daleko od szosy gdzie nigdy żaden burmistrz nie wysłał pługu (a mieszkają tam aż 4 rodziny).

Ja się urodziłam w grudniu i tylko mogę sobie wyobrazić moich 20-letnich rodziców wiozących niemowlaka starym żukiem przez śniegi z Ząbkowic do lasek a potem jeszcze ponad pól kilometra polna droga przez olbrzymie zaspy do domu.
Podziwiam ich za to. Całe dzieciństwo chodziłam do szkoły w laskach ale dla mnie mała była to pociecha, że szkoła była w tej samej wsi bo miałam do niej 2 km z kawałkiem i te nieodśnieżone drogi. No ale dało się, żyje i jakoś funkcjonowaliśmy.

Pamiętam że przed Bożym Narodzeniem cała rodzina z plecakami ze stelażem szliśmy do wsi przez śniegi po pas czasami po to żeby pojechać do sklepu. Kupowaliśmy prowiantu na tydzień i zaszywaliśmy się w chałupie na ten czas. Było świetnie.

Potem był okres kiedy miałam już prawko a i auta w domu były trochę lepsze. Brawurowa jazda w miejscach gdzie czasami nawet pług bał się wjechać to najpiękniejsze chwile w mojej karierze kierowcy :-)

Teraz sama jestem matką maleństwa i nie mogę zdobyć się na ten akt desperacji i nie jadę odwiedzać taty bo boje się o dziecko, zaspy itp.... cywilizacja nasz zmiękczyła i nie jestem juz jak moich rodzice. A szkoda.

A moja mama była mistrzem świata w zakładaniu łańcuchów na koła :-) Potrafiła zrobić to w dwie i pół minuty w śniegu po kolana i w eleganckiej garsonce jadąc do pracy w sklepie w Ząbkowicach.

Wybaczcie mi te przydługie wspomnienia :-)

Awatar użytkownika
GAWLITZEK
Moderator
Moderator
Relacja:Sympatyk
Kontakt:

Post autor: GAWLITZEK » środa 15 gru 2010, 23:14

Wasz punkt widzenia jest inny niz moj.Ja tesknie za zima ktorej nie widzialem kilka lat.Chetnie bym sie przeszedl sciezkami lesnymi gdy snieg pod butami skrzypi.Piekne sa zimowe krajobrazy,warto to tez docenic,a jak smakuje ciepla herbata po takim spacerze.Nie wszystkim ludziom na naszej planecie dane jest tego doswiadczyc.
Pozdrawiam
Przyjaciel ziemi złotostockiej

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » czwartek 16 gru 2010, 00:13

Tak, nam coraz ciężej to zrozumieć...gdy każdy kolejny dzień zaczyna się odśnieżania...wiesz nawet ta herbata się może znudzić....a zima się przecież jeszcze nie zaczęła...
W opracowaniach dot. klimatu Polski na potrzeby narciarstwa napisano, że systemy naśnieżania instaluje się po to, by przygotować stoki narciarskie na okres świąt...
Teraz mamy połowę grudnia i w niektórych ośrodkach już po metrze śniegu.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » wtorek 21 gru 2010, 21:00

Małe porównanie: ZS na tle okolicznych miast wygląda całkiem nieżle. Już dawno nasze miasto nie było tak przyzwoicie odśnieżone. Nie wiem komu to zawdzięczamy. Nawet na moją górę całkiem spokojnie wyjeżdżam, ale to chyba kwestia umiejętności bo niezadowoleni na pewno się znajdą. Dla mnie gorsza jest odwilż, bo wtedy się ślizgam, ale trudno.

Babcia
Sztygar
Sztygar

Post autor: Babcia » sobota 25 gru 2010, 19:47

Wczoraj przed północą gdy wyszliśmy z domu aby pójśc na Pasterkę szok totalna szklanka. Ale dziś rano przyjemna niespodzianka - ulica pięknie posypana piaskiem. Służby miejskie mimo Świąt zadbały by ze stromych ulic naszego miasta można było bezpiecznie zjechac. Dziękujemy.

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » sobota 25 gru 2010, 19:55

Złotostockie tak!
Ale pojedź do Kamieńca...zaspy, szklanka, koleiny. Masakra.

Spratus
Gwarek
Gwarek
GG:9970970

Post autor: Spratus » niedziela 26 gru 2010, 13:39

Najinteligentniej odśnieżana jest chyba Wojska Polskiego (ta część, która można bez przeszkód poruszać się samochodem). Wcale nie trzeba kierować. Wjechać w koleiny i jedzie. Cóż za świetny pomysł! Prawie jak tramwaj! Zresztą to samo na drodze do Chwalisławia. Też można wjechać i auto samo jedzie! Szkoda, że tempomatu nie mam to jeszcze nie musiałbym gazu trzymać. Piękne, po prostu piękne! Do tego jeszcze zaspy dające efekt alpejskiego miasteczka na Placu Kościuszki i znów na Wojska Polskiego, które jeszcze na dodatek zachęcają nas do pozostania w domach i celebrowania świąt oraz spalenia kalorii przez spacer bo i tak nie da się wyjechać parkując w okolicach Monopolu. Cóż za piękna kampania antyalkoholowa! Kupujesz alkohol? Nie pojedziesz! Bo śnieg Ci nie pozwoli!

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 07 sty 2011, 19:03

Obrazek

Awatar użytkownika
niebieski24
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: niebieski24 » piątek 07 sty 2011, 19:24

tylu jest pracownikow interwencyjnych ale chyba to za wiele wysilku zeby ktos podszedl ze szpadlem i przekopal przeplyw do rowu , pewnie licza na to ze ktos z mieszkancow sie wreszcie "piiiiiiii" i sam to zrobi

_tomek
Gwarek
Gwarek
Kontakt:

Post autor: _tomek » piątek 07 sty 2011, 21:35

ehh zapomnij. To już tyle lat tam jest ten dołek i ta kałuża....

Fajnie jak wpadnie ktoś z 80 km/h jak tutaj.

To jest następne zdjęcie - trochę ponad sekundę po tym pierwszym. Widać, że błoto dopiero się wzbija :)
Czasem dolatuje do chodnika! to kilka metrów.

Obrazek

ODPOWIEDZ